.: Ad:.

10 stycznia 2012

Deepin Software Centre - fajna alternatywa dla Ubuntu Software Centre

Jak wygląda Centrum Oprogramowania w Ubuntu każdy widzi. Niby nie trzeba niczego więcej, bo rzeczywiście nie trzeba, ale to nie znaczy, że nie można mieć czegoś innego - przynajmniej do przetestowania.DSC jest alternatywą bardzo ciekawą. Oczywiście za jego pomocą zainstalujemy program, który jest nam akurat potrzebny, tak samo jak odinstalować, zobaczyć opis czy rekomendacje. Całość jest też zaopatrzona w całkiem intuicyjnie pogrupowane menu.


Ciekawą własnością programu jest to, że może on pobierać kilka paczek równocześnie, co niewątpliwie przyspiesza ściąganie programów.


Dodatkowo, możemy sprawdzić, które nasze aplikacje doczekały się nowych wersji i możemy je zaktualizować - jednym klikiem, a więc dosyć wygodnie.


Aby zainstalować DSC musimy wykonać kilka czynności. Po pierwsze nie obejdziemy się bez menedżera pobierania Aria - aby go zainstalować kliknij TUTAJ.

Następnie pobierz archiwum z programem. Jest ono dostępne pod adresem:

https://github.com/manateelazycat/deepin-software-center/zipball/master

Pobieramy plik ZIP na swój komputer, rozpakowujemy i wchodzimy do nowo utworzonego folderu. Następnie przechodzimy kolejno do folderu src i uruchamiamy plik main (o ile ma on prawa do uruchamiania jako aplikacja - można to sprawdzić we właściwościach pliku). Program zapyta nas o hasło administratora, po podaniu którego możemy zacząć testy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz