.: Ad:.

17 maja 2011

Unity Place Filesearch wyszuka Twoje pliki

Nowy interfejs Unity w Ubuntu 11.04 wyposażony został domyślnie w tzw. Unity Lenses - czyli coś w rodzaju lupek, czy może inaczej wyszukiwarek, które w podstawowej konfiguracji pozwalają nam uzyskać szybki dostęp do aplikacji oraz plików i miejsc. Pierwsza możliwość - dedykowana dla aplikacji - pozwala na szybkie przeglądanie aplikacji często używanych, zainstalowanych i dostępnych do zainstalowania. Lupka dedykowana dla plików i miejsc działa podobnie, oferując szybki przegląd edytowanych wcześniej plików czy też ulubionych folderów, które normalnie znaleźć można w folderze domowym. W poniższym artykule przedstawię w jaki sposób poszerzyć możliwości Unity o wyszukiwanie wszelkich plików i folderów o zadanej nazwie w naszym komputerze stosując Unity Place Filesearch.Aby zainstalować Unity Place Filesearch musimy w konsoli dodać odpowiednie repozytorium, zaktualizować system i zainstalować odpowiedni pakiet. Dokonamy tego poprzez następujące komendy:

sudo add-apt-repository ppa:pydave/unity-lenses


sudo apt-get update


sudo apt-get install unity-place-filesearch

Nastepnie poprzez wydanie komendy:

setsid unity

uruchamiamy zainstalowany pakiet pokazując go tym samym w pasku Unity.

Możemy również pokusić się o dokonanie bardziej zaawansowanej konfiguracji naszego pakietu. Jeśli chcemy określić, które foldery będą przeszukiwane albo też nie będą musimy zedytować plik ~/.filesearch.cfg (przypominam, że kropka przed nazwą określa, czy dany plik lub folder jest ukryty). Aby zobaczyć go w folderze domowym, musimy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + H w oknie foldera domowego. Lepiej jednak w konsoli wydać polecenie uruchamiające ten plik do edycji w systemowym notatniku:

gedit ~/.filesearch.cfg

Konfiguracja jest raczej intuicyjna. dodając nazwy poszczególnych folderów oddzielone przecinkami w linii nr 3 oraz foldery ignorowane w miejscu pod etykietą "[ignore]". Po zakończeniu konfiguracji zapisujemy plik, a następnie w terminalu uruchamiamy dwie poniższe komendy:

killall unity-filesearch-daemon


setsid unity

Jeśli z jakichś powodów nasze foldery nie są uwzględniane, restartujemy komputer.

Artykuł powstał na podstawie:
http://www.webupd8.org/2011/05/real-files-folders-search-unity-lens.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz