.: Ad:.

18 września 2011

Bądź na bieżąco - czyli dane zawsze aktualne.

Wśród zalewu informacji nie jest łatwo dotrzeć do tych, które nas interesują. Często witryny internetowe zalewają nas mnogością postów, których tematyka jest bardzo zróżnicowana. Pojawia się potrzeba filtrowania informacji lub możliwości ich szybkiego podglądu i wyboru tych najciekawszych. W tym celu posłużyć nam mogą kanały RSS oraz serwisy społecznościowe. Na przykładzie subskrypcji tej witryny postaram się pokazać jak wykorzystać możliwości, które daje nam technika.


Na początek słów kilka o tym, co daje nam Google.
Gdy czytamy tego bloga, w górnej części ekranu cały czas dostępny jest pasek zadań od Bloggera. Po lewej stronie powinna tez znajdować się opcja Obserwuj.


Gdy klikniemy pojawi się naszym oczom nowe okienko, które pokazane zostało na początku tego artykułu. Gdy zdecydujemy się na śledzenie zmian na blogu to w przypadku pojawienia się nowego wpisu zostaniemy o tym natychmiast poinformowani.
Kolejna możliwością jest wykorzystanie portalu społecznościowego Facebook. Okazuje się, że witryny często posiadają tam swoje profile. Oczywiście Linux-nie-gryzie też posiada tam swój profil, który dostepny jest pod adresem:

http://www.facebook.com/pages/linux-nie-gryzieblogspotcom/200712723304872

Wystarczy wejść i kliknąć osławiony już przycisk "Lubię to", a wszelkie nowości na stronie od razu pojawiają się na naszej tablicy.


Na koniec pozostaje nam jeszcze wspomnieć o możliwości subskrypcji RSS. Można do tego celu wykorzystać różnorakie czytniki, w tym przeglądarki np. Firefox. Można również subskrybować jakieś kanały informacyjne korzystając z innych stron WWW. Zawsze jednak potrzebny nam będzie adres kanału. Można go zdobyć na różne sposoby, często jest on jednak podany wprost. Kanał tej witryny dostępny jest pod adresem:

http://linux-nie-gryzie.blogspot.com/feeds/posts/default

Wystarczy otworzyć go w Firefoxie aby zacząć używać tego sposobu przeglądania treści.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz