.: Ad:.

12 lutego 2012

Uwaga! The Settlers powracają Online!

Właściwie każdy fan strategii grał w "Settlersów". Było nawet kilka części. Gra była dobrze dopracowana i chyba też dobrze zrobiona pod kątem graficznym. W ostatnich dniach pojawiły się zaś informacje o wersji Online, czy The Settlers na przeglądarkę!


Nie trzeba chyba podkreślać, że jak większość gier działających w przeglądarce, nie ma z nią najmniejszego problemu pod Linuxem, a zatem...
W zasadzie o zasadach gry nie ma co wiele pisać. Dbamy o rozwój osady, wydobywamy surowce i podbijamy nowy teren. Jednak nie zapominajmy, że jest to gra online, dlatego mamy kilka nowych możliwości.


Najważniejsza, nieprzetestowana przeze mnie jak dotychczas, to dodawanie znajomych do dolnego panelu, dzięki czemu będzie można z nimi współdziałać. Fani gier Zyngi chyba wiedzą o co chodzi.


Po drugie to misje i zadania, które też chyba są żywcem zerżnięte z fejsbukowych gierek. Ale nie jest wada. Ot urozmaicenie, dzięki któremu możemy prędzej osiągnąć pewne cele gry.


Gra wygląda bardzo ładnie. Można ją dosyć dobrze zoomować, dzięki czemu dopasujemy ją optymalnie do wielkości monitora. Jutro zobaczę równie dobrze wygląda na nieco większym ekranie - 22 cale, 1080p, tymczasem zbudowała mi się farma (hahaha).


Do dyspozycji mamy dosyć duży zestaw budynków, podzielonych na kategorie zaawansowania. Jedyny mankament jak dotychczas to kolejka budowy ograniczona do 3 zadań, oraz czas oczekiwania na surowce lub półprodukty do budowy, ale to są ograniczenia oczywiste.


Dodatkowym atutem gry jest fakt, że dostępna ona będzie w języku polskim. Niestety w chwili pisania tego artykułu, wymagany jest kod dostępu, gdyż gra jest w fazie testów beta. Działa za to serwer testowy dla graczy angielskojęzycznych.


Prawdopodobnie osiągnięcia z gry na serwerze testowym będą w odpowiednim czasie skasowane, ale do tego czasu mamy kilka niesamowitych bonusów, spośród których najważniejszy to 50000 gemów - czyli waluty mogacej przyspieszyć grę o 100000000% (nie przesadziłem? no może ciut mniej). Za ich pomocą budujemy natychmiast i bez surowców, więc wioska może być gotowa w kilkanaście minut.


Dla ciekawych tej gry nie pozostaje mi nic innego jak podać do niej odpowiedni link - http://www.tsotesting.com/en/play i życzyć powodzenia!
Miłej gry!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz