Featured Posts

.: Ad:.

5 sierpnia 2012

Pasek adresu Firefox'a jako wyszukiwarka Google'a

Tak więc porzuciłem Ubuntu 12.04 z Unity dla Minta 13 z Cinnamon. System wygląda ciekawie i jest w pełni funkcjonalny zaraz po instalacji. Nie potrzeba dodatkowych kodeków czy też wielu dodatkowych programów, których na co dzień używam, a których próżno szukać w domyślnym zestawie Ubuntu. Jednak kilka rzeczy trzeba zrobić, aby pracowało się lepiej...
Jedną z takich rzeczy jest wyszukiwanie z poziomu adresu w Firefoxie. Rzecz bardzo ułatwiająca życie! Niestety dewelperzy Minta o tym nie pomyśleli, więc w kilku prostych klikach włączymy tę funkcję w naszej przeglądarce.Całość sprowadza się do trzech kroków:

1. Otwórz nową kartę i wpisz

about:config

2. Odszukaj klucz

keyword.URL

Jeśli go nie ma, kliknij prawym klawiszem i wybierz New->String (Dodaj ustawienie typu->Łańcuch)

3. Ustaw wartość klucza na:

http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=

Gotowe! Powinno działać od ręki. Oczywiście powyższe ustawienie dotyczy wyszukiwarki wujka Goggle'a, ale jak nie trudno się domyślić, można to zrobić z dowolną wyszukiwarką.

Wystarczy użyć jej do wyszukania jakiegoś słowa a następnie skopiować jako wartość klucza cały adres przed tymże słowem. Jeśli brzmi to zbyt skomplikowanie to wystarczy porównać dwa różne wyniki i wybrać część współną. Powodzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz