Featured Posts

.: Ad:.

3 października 2012

Linux dla projektantów, czyli Sweet Home 3D w skrócie

Komputer to nie tylko rozrywka, filmy, gry, muzyka, pakiet biurowy czy kilka fikuśnych narzędzi, dzięki którym zaszpanujemy przed kolegami. Czasami komputer służy do pracy. ... do poważnej pracy. Czy zatem mogą go używać projektanci wnętrz? Oczywiście! Czy projektanci wnętrz mogą używać linuksa? Oczywiście!!! Z pomocą przychodzi im bowiem bardzo dobry program Sweet Home 3D.


Ten z pozoru prosty program pozwala na wykonanie projektu dowolnego wnętrza oraz na jego wizualizację trójwymiarową. Bardzo przydatne się tutaj okazują niezliczone wręcz obiekty, które możemy załadować do naszego programu z sieci Internet. Ale po kolei. Pokażemy podstawy działania Sweet Home 3D na prosty przykładzie.
Zaczniemy od narysowania ścian.Prawym klikiem myszy wywołujemy menu i wybieramy opcję "Rysuj ściany".Następnie klikamy i rozpoczynamy proces rysowania ścian. Ściany tworzą się "od kliku do kliku". Łatwo się zorientować o co chodzi. Równocześnie obserwujemy wizualizację 3D w dolnym okienku. Powstaje ona równocześnie do tego co robimy w obszarze roboczym.
Pora dodać do naszego projektu jakieś obiekty. Z listy po lewej stronie wybieramy odpowiednią grupę i wyszukujemy w niej pożądany obiekt. Prawym klikiem klikamy na niego i wybieramy opcję "Dodaj do domu", lub przeciągamy obiekt na obszar roboczy. W naszym przykładzie zaczynamy od dodania drzwi. W ten sam sposób dodajemy okna, meble, kwiaty, zasłony i wiele innych. Pora na ich dostosowanie. Na pierwszy ogień ściany. Znowy pomocny będzie prawy klik i opcja "Modyfikuj ściany".


Dokładny wygląd okna modyfikacji przedstawiony został poniżej. Po dokładnym skonfigurowaniu każdej ściany zatwierdzamy zmiany klikając OK. Podobnie, klikając na dowolny obiekt możemy go modyfikować wedle własnego uznania.Obraz wizualizacji możemy dowolnie obracać, oddalać i przybliżać, co pozwala na lepsze dostosowanie projektu.


Możemy nawet zaglądać przez okna.


Nie pozostaje nic innego jak przystąpienie do projektowania własnego, wymarzonego projektu, kto wie, może nawet wartego niezłe pieniądze na rynku nieruchomości...


Oczywiście to tylko podstawowe możliwości Sweet Home 3D, dlatego polecam zapoznać się programem osobiście, warto!!!

1 komentarz:

  1. Wizualizacje jest takie ogromne pole sprawia, że ​​nasze rzeczy widoczne, zanim one zaistnieją also.It pozwala dać reprezentację obrazu do naszego brata thoughts.My jest w tej dziedzinie, a on robi to dobrze.

    OdpowiedzUsuń