.: Ad:.

12 grudnia 2013

Dane w chmurze czyli... porównanie dysków.
Ostatnio coraz więcej mówi się o usługach dostępnych w chmurze. Przyznać trzeba, że jest to bardzo wygodne i wydajne rozwiązanie. W tym artykule spróbuję porównać kilka internetowych dysków do przechowywania danych, czyli coś w stylu pendrive'a w chmurze. Gotowi?

copy.com czyli dysk od Barracudy.

http://m1.komputerswiat.pl/media/2013/67/2855173/copy_p.jpg

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawa usługa. Na wstępie dostajemy aż 15 GB miejsca na nasze pliki. Dodatkowo bardzo ciekawie funkcjonuje opcja zaproszeń - każde zrealizowane zaproszenie do usługi to premia aż 5 GB dla obu użytkowników!Dodatkowo dostajemy sprawnie działającego klienta dla Windows, Linux, Mac i urządzeń mobilnych. Dużym plusem jest możliwość dowolnej lokalizacji synchronizowanego folderu na dysku lokalnym.
Zdecydowanie najlepszy dysk i dlatego gorąco go polecam. Konto założysz klikając tutaj.


Ubuntu One

Drugi dysk na tapecie to chmura dla użytkowników Ubuntu. Preinstalowana we wszystkich wydaniach tej dystrybucji Linuksa i dlatego najszybsza i najwygodniejsza w użyciu.


Za darmo dostajemy tutaj 5 GB, zaś za każde zaproszenie - 500 MB. Mamy też możliwość instalacji klienta dla innych systemów operacyjnych, jednak na niekorzyść działa trochę brak możliwości przesunięcia synchronizowanego folderu w dowolnie określoną lokalizację.
Konto w usłudze można założyć klikając tutaj.

 dropbox

 

 Ta usługa też posiada klienta dla różnych systemów operacyjnych, lecz za darmo oferuje tylko 2 GB wolnej przestrzeni. Za zaproszenia dostajemy tak jak wyżej 500 MB bonusu, lecz w sieci można spotkać się z opisami sytuacji cofania przez dostawcę usługi miejsca z refferali - może to tylko dobra polityka firmy, wiadomo, że konto założyć można szybko, problem w tym czy ktoś później z niego korzysta :P
Niezaprzeczalnie jednak jest to usługa znana i dość popularna, na początek na pewno wystarczy. Konto założycie tutaj.

Google Drive


Każdy kto zna gmaila wie o czym mowa. Dość wygodny dysk z możliwością edycji dokumentów (przydaje się). Miejsce dostępne - 15 GB. Jednak z tego miejsca korzysta też poczta (u mnie pliki to 2150 MB, gmail to 2,1 GB ). Dostępny jest też natywny klient dla różnych systemów operacyjnych.
Aby skorzystać należy mieć konto na gmailu - załóż już teraz tutaj.


SkyDrive

Na koniec - chmura od Microsoftu. Nie posiada ona klienta pod linuksa, ale to nie problem. Znalazła się tutaj ze względu na możliwość odpalenia aplikacji z rodziny MS Office w oknie przeglądarki, co czasem przyddaje się użytkownikom Linuksa (chyba).
Natywnie dedykowana dla Windows. Za darmo dostępne jest 7 GB. Dodatkowe miejsce można uzyskać kupując np subskrypcję MS Office 365. Warta uwagi również ze względu na dość dobry system pocztowy outlook.com.
Konto w usłudze założysz tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz