.: Ad:.

1 lipca 2011

Facebook zagrożony! Nadchodzi Google+

Czym jest Google każdy wie. Większość użytkowników od razu ma na myśli poczciwego "Wujka Google'a", którego zapytać można o wszystko. Najpopularniejsza wyszukiwarka to jednak nie wszystko co oferuje nam internetowy potentat.
Google to również niezastąpiona według mnie poczta Gmail, kto nie ma konta na Gmailu ten nie wiem czym jest wygodna poczta elektroniczna! Oprócz tego mamy albumy zdjęć Picasa, mapy - w kilku odsłonach, w tym również osławiony przez samochody drony Street View. Komplet uzupełniają usługi takie jak Google Docs, które ostatnio umożliwiło przesyłanie do chmury całych folderów, Youtube i kalendarz.


Pomijając szereg nie wymienionych tu usług dochodzimy do ostatniego punktu w repertuarze, czyli Google+.


Czym jest Google+? Mówiąc krótko, jest to jedyne realne zagrożenie dla Facebooka. Na razie projekt jest w fazie testów i dostęp do niego oferowany jest tylko nielicznym szczęśliwcom, ale już widać, że Google nie zamierza oddawać pola bez walki. Zapowiada się ciekawa walka.

Sama idea jest oczywiście dobrze przemyślana, niezwykle intuicyjna i praktyczna. Wygląda na to, że mając po swojej stronie takie marki jak Youtube lub Gmail, Google+ szybko zawojuje świat portali społecznościowych. Poniżej przedstawiam krótki opis tego, co dostajemy po zalogowaniu do konta w nowym portalu.

Jak widać na pierwszym zdjęciu, portal grupuje nasze kontakty poprzez dodawanie ich do tzw. kręgów. Jest to o tyle praktyczne, że publikowane przez nas posty są widoczne tylko w określonych przez nas kręgach. Co ciekawe, użytkownicy nie mogą zobaczyć do jakich kręgów zostali przez nas dodani.

Bardzo praktyczna jest też opcja łączenia kont, w tym również z popularnym Facebookiem, choć sam nie wiem po co i pewnie jeszcze jakiś czas zejdzie mi to dokładnie rozpoznać. Oczywiście import kontaktów nie ogranicza się tylko do Facebooka, zaś na dzień dobry mamy dostęp do wszystkich adresów przechwyconych przez Gmaila - o ile go mamy.


Wszyscy ciekawi, jak działa nowa usługa Google'a mogą dołączyć do grona testerów już dziś! Wystarczy wziąć udział w konkursie organizowanym przez ten blog. Co zrobić aby móc otrzymać zaproszenie? Zasady są proste:

1. Polub ten profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/linux-nie-gryzieblogspotcom/200712723304872?sk=wall

2. Wyślij zgłoszenie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: pracownia.ob@wp.pl wpisując w temacie "OB google plus" i podając swoje imię i nazwisko oraz adres profilu z Facebooka.

3. Z grona osób, które spełnią warunki 1 i 2, każdego dnia wybrana zostanie osoba, która otrzyma zaproszenie do Google+.

4. Wyboru dokona jednoosobowa komisja w składzie Ja, czyli piszący tego posta dokładając przy tym wszelkich starań, aby "było sprawiedliwie", czyli organizując szybkie losowanie na chybił trafił.

5. Zaproszenia przesłane zostaną drogą mailową, zaś lista zwycięzców opublikowana na Facebooku oraz na tym blogu.

6. Reklamacje nie będą uwzględniane.

Powodzenia!
[EDIT]
7. Czas trwania konkursu 1 07 11 - 10 07 11.

8. Każde zgłoszenie bierze udział w losowaniu z danego dnia i następnych (co potencjalnie zwiększa szansę na wygraną!).

9. Lista zwycięzców:

1 07 - Dawid P.
2 07 - Kuba F.
3 07 - Adrian B.
4 07 - Krzysztof P.
5 07
6 07
7 07
8 07
9 07
10 07

10. Zaproszenia zostaną rozesłane  5 07 oraz 10 07.

11. Biorąc udział w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz