.: Ad:.

24 marca 2014

Dane w chmurze 2... jak pogodzić synchronizację kilku usług?

Temat danych w chmurze wraca, tym razem rozpatrzymy go z punktu widzenia zarządzania dużą ilością danych przechowywanych na internetowych dyskach. Powstaje pytanie: Czy da się szybko i jak najmniejszym kosztem pracy zrobić kopię chmury do chmury (najlepiej w chmurze)??? Yyyyyy... masło maślane? Niekoniecznie. Załóżmy, że mamy dane na dysku copy.com i chcemy wykonać kopię tych danych na dysk OneDrive. Tak więc jedna chmura ma zostać skopiowana do innej. Użyjemy usługi, która też znajduje się w chmurze: Mover.io.

Na początek oczywiście należy założyć sobie odpowiednie konto (jeśli chcesz je założyć teraz, kliknij w jeden z poniższych linków, powinieneś otrzymać też wtedy mały bonus).

http://m1.komputerswiat.pl/media/2013/67/2855173/copy_p.jpg
Następnie rejestrujemy konto w usłudze mover.io


https://app.mover.io/login

Po utworzeniu konta, możemy dodawać usługi zarządzać przepływem danych między nimi. Podajemy źródło i miejsce docelowe, pamiętając, za tak na serio to wykonujemy szereg operacji FTP.

Gdy transfery zostaną zakończone, lub coś pójdzie nie tak, otrzymamy odpowiedniego e-maila z podsumowaniem (w trakcie trwania transferu możemy nawet wyłączyć komputer, przypominam, że całość załatwiana jest poprzez odpowiednie serwery).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz